.V profesionálnej upratovacej firme pracujem už niekoľko rokov a prednedávnom som si uvedomil, ako sa nenápadne napĺňajú slová môjho prvého kolegu. Ten mi raz vravel, že počas jeho praxe si vypočul toľko skvelých príbehov a neuveriteľných príhod, až nadodbudol dojem, že v našich domácnostiach žijú samí dobrí, až výborní scenáristi a herci. Pravda, vtedy mi to pripadalo trochu pritiahnuté za vlasy, veď čo také sa človek dozvie pri čistení okien alebo kobercov? Iste, naša firma patrí na trhu k absolútnej špičke, takže roboty je stále veľa a logicky sa pritrafí všeličo, ale v tom čase mi to celé akosi nesedelo. Všetko sa zmenilo nedávno, a s plnou parádou.

Nejlepší firma na čištění koberců a čalounění je A Servis Lipka, s.r.o.

Do firmy nám vtedy zavolala dajaká mladá žena, aby si urgentne objednala naše služby, presnejšie – čistenie koberca. Z jej rozprávania bolo ihneď jasné, že si spolu s priateľom, plus barbecue partiou, vyrobili celkom zbytočný problém, ktorý však už nezniesol odklad a žiadal si rýchle a účinné riešenie. Iste, niekomu sa to možno bude zdá príliš nadsadené, no dostať od rodičov jedinečnu šancu užívať si – celkom beztrestne – veľký rodinný dom s terasou a záhradou počas jedného dlhého mesiaca, to aj s normálnym človekom narobí skutočné divy.

Slečna s priateľom samozrejme túto cool príležitosť…

Která firma vyčistí koberce v našem městě

Slečna s priateľom samozrejme túto cool príležitosť nadšene privítala, tým skôr, že leto už klopalo na dvere, takže terasa alebo záhrada neutíchala zábavou, smiechom a muzikou mladých ľudí. Treba však poznamenať, že nikdy nešlo o dajaké nájazdnícke útoky na susedov, takže všetko prebiehalo v dokonalej zhode s kultúrou a prírodou. V jeden víkend sa okolo našej dvojice nazbierala necelá desiatka skalných gurmánov a milovníkov barbecue s jasnou myšlienkou, že terasa domu a záhrada sú Bohom predurčené na parádnu grilovačku, zaplnenú od vrchu až na samý spodok top labužníckymi špecialitami, studeným pivom, vybraným vínom a jantárovou whisky. Jednoducho – chystali sa rajské, či skôr pekelne dobré, pozemské hody.

ako odstrániť škvrny z koberca profesionálně

Terasu domu už mala partia mladých viac ráz podobným spôsobom vyskúšanú, takže všetko sa sústredilo práve tu. Ležal na nej aj celkom moderný koberec, ktorý sem nechala položiť starostlivá slečnina mama, lebo na terase pravidelne raňajkovala celá rodina. Podľa jej múdrych slov, má mať všetko, čo sa týka nášho stolovania príslušnú kultúru a úroveň. Mladí však ten pekný koberec akosi pre svoje momentálne šťastie a spoločnú zábavu nepotrebovali. Šupli ho teda o nejaký ten kus ďalej. Okolo stola potom šikovne rozhodili pohodlné sedenie, nachystali vyčistený gril a začali si chystať svoje parádne víkendové menu, na ktoré sa tešili už od prvých, ešte kalných jarných dní.

Cena za čištění koberců

Pripravovala sa výborná zelenina, syry, samozrejme viac…

Pripravovala sa výborná zelenina, syry, samozrejme viac druhov mäsa, príma alkohol. A tiež dajaké špeciálne, barbecue chuťovky. Bez prvých horúcich pohárikov by to ale zrejme ani ísť nemohlo. Takže nálada spojená s hladom všetkých prítomných, nezadržiteľne stúpali. Slečna hovorila ďalej o tom, že jediný kto to s prvotným pitím trošku preháňal bol práve jej partner. Dôvod? Úspešne pred pár dňami ukončil semester a na jeseň ho už čakala dávno vysnívaná študijná stáž v zahraničí, takže, takmer s celkom detskou úľavou a mužsky bezprostredne tú chvíľu oslavoval.

Každopádne – presne takto by mala poriadna grilovačka vyzerať. Uvoľnená atmosféra, voňavé a lahodné chuťovky na stole, výborné a vychladené pitie. Slečna, podľa jej vlastných slov, bola zatiaľ so všetkým nesmierne spokojná a zrejme to na nej bolo celkom vidno. Jej priateľ jej náhle túžil prejaviť svoju hlbokú náklonnosť, a tak sa rozhodol pre jedno pevné, citlivé objatie a dlhší bozk. Potvora náhoda si však v našich životoch nájde svoje miesto vždy. Keď to uzná za vhodné a urobila to aj v tejto chvíli. Obaja – muž i žena – stáli neďaleko grilu, kde sa práve chystalo šťavnaté mäso a chrumkavá zelenina. Neďaleko, na menšom servisnom stolíku už boli pripravené najrôznejšie dressingy, šaláty, balsamico a iné gastro lákadlá.

Pomocí čeho dosáhneme, že bude koberec vypadat jako nový

Mladý, zamilovaný muž si zrejme…

Mladý, zamilovaný muž si zrejme – v návale úprimných citov a pochopiteľnej študentskej radosti – celkom neuvedomil, že jeho drahá má akurát plné obidve ruky, a tak sa blížiacemu karambolu už vlastne nedalo účinne zabrániť. Muž svoju zamestnanú lásku nadšene objal, ale tá v dokonalom prekvapení začala strácať rovnováhu. To, čo mala slečna v dlaniach letelo dosť dramaticky na koberec. A čo bolo ešte horšie, vo vlne neistoty, svojimi hľadajucimi rukami prevrátila neďaleko stojaci servírovací stolík. Pochopiteľne, všetky tie delikatesy, dressingy a pochutiny stojace na hladkej doske stolíka. Skončili razom na koberci, keďže pani Náhoda to presne takto chcela.

Jak vyčistit čalounění

Dalo sa ľahko vycítiť, že mladá žena bola v telefóne značne rozrušená a našu firmu A SERVIS LIPKA tak prosila o rýchlu a účinnú pomoc. Dala najavo, že jej osobné, už značne unavené snahy o vyčistenie toho nešťastného koberca vôbec nevychádzali. Bolo nám jasné, že to, čo sa na koberci ocitlo, nie je v súhrne vecí žiadna maličkosť. No boli sme s kolegami presvedčení, že nejde o žiadnu nezvratnú prírodnú katastrofu. Ktorá by nás mohla – ako skúsených, dlhoročných profíkov – akokoľvek zastaviť.

Sympatická slečna od nás dostala prísľub, že…

Sympatická slečna od nás dostala prísľub, že urobíme všetko, čo je v našich silách. A verím, že bude s výsledkom spokojná. Na toto všetko zareagovala ale trochu neisto, ba prekvapivo. Čakali sme od nej síce kadečo, ale to, čo sa nás spýtala, bolo vážne prekvapivé. Predovšetkým zdôraznila, že potrebuje vraj dostať naše čestné slovo znalcov a odborníkov. Že na čistenie vo firme nepoužívame takzvanú suchú paru, či dajaké parné čističe. Podľa jej slov už raz takéto čistenie zažila na vlastnej koži a nerada by ten zážitok zopakovala.

Ako vyčistiť koberce a čalúnený nábytek

Vtedy išlo o jej obľúbený koberec v dievčenskej izbe. Bola síce ešte študentkou na strednej, ale výsledok ju už vtedy nijako zvlášť nenadchol, skôr rozčaroval. Firma, čo ten koberec čistila sa proste vôbec nevytiahla a čistenie parou ju nadobro a navždy sklamalo. Počas telefonátu moji kolegovia z firmy jej obavy uznali a obratom aj všetko vysvetlili. V prvom rade sa snažili objasniť technický pojem – čistenie suchou parou. Táto bežne dostupná metóda využíva špeciálny čistaci parný stroj, kde sa postupne zohrieva menšie množstvo vody až na prevádzkovú teplotu okolo 140 stupňov.

Keďže vody je v danom stroji pomerne málo…

Keďže vody je v danom stroji pomerne málo, dá sa hovoriť tzv. o suchej pare. A práve touto parou sa koberce následne čistia. Systém je vraj šetrný ku každému povrchu, zbytočne ho nepremočí a pracuje efektívne. Treba však priznať, že tento spôsob nebýva priveľmi účinný. Lebo koberce nevyčistí až do hĺbky a nedokáže tkaninu zbaviť starších stôp po nečistotách. Naša slečna sa dozvedela, že firma A SERVIS LIPKA, s.r.o., čistenie kobercov Nitra, takéto parné čistenie zásadne nepoužíva, pričom sa nevenuje ani iným, alternatívnym metódam, napríklad extrakčnému čisteniu. Jediným, overným a spoľahlivým systémom, ktorý používame je zásadne hĺbkové strojové čistenie, ktoré predstavuje esenciu tých najmodernejších technológií.

Cena za čistenie kobercov?

Táto metóda je na našom trhu celkom bezkonkurenčná, pokračovalo sa v rozhovore. Aj keď spravidla býva o niečo drahšia ako bežne známe, či spomenuté systémy čistenia, dosahované výsledky sú v každom smere absolútne neporovnateľné. A tieto slová hovoríme s plnou zodpovednosťou za každý koberec, ktorý sme kedy čistili. Jej tajomstvo a čaro sú krásne prosté. Využíva sa tu nielen sila a energia nášho rotačného stroja, ale i jeho šetrné, no dostatočne výkonné kefy. Spolu s nimi do čistiacej práce vstupuje aj jedinečný chemický prípravok nemeckej proveniencie – Bosch RTS, ktorý hrá v tomto procese nesmierne dôležitú úlohu.

Rotačné kefy stroja svojimi pohybmi dostanú spomínanú chemickú látku

Rotačné kefy stroja svojimi pohybmi dostanú spomínanú chemickú látku až do hĺbky koberca. Kde sa špeciálne zloženie roztoku postará o malý zázrak. Vznikajúca pena postupne „vysáva“ z hĺbky koberca všetky nečistoty, alergény, roztoče a mikroorganizmy, pričom zvládne aj tie rokmi a stovkami krokov zašlé. Môžeme teda jednoznačne hovoriť, že koberec týmto spôsobom nielen čistíme, ale zároveň aj dezinfikujeme. Mladá slečna občas prisvedčila, sem-tam jemne súhlasila, bolo ale úplne jasné. Že so vysvetleniami spoločnosti A SERVIS LIPKA je navýsosť spokojná. To však nie je všetko, ozvalo sa ešte z našej strany. Haló, slečna, tie silné rotačné kefy, výborná chémia Bosch RTS alebo skvelá aktívna pena patria len do prvej fázy čistenia.

Ako vytepovať koberce s dlhým vlasom?

Druhý krok čistenia každého koberca firmou A SERVIS LIPKA totiž reprezentuje nemenej dôležitá fáza vysávania, ktorá je však na hony vzdialená od toho klasického sobotňajšieho chodenia po koberci s vysávačom za chrbtom. Jediné, čo majú obidve spoločné, bude zrejme samotné sloveso – vysávať. Vysokovýkonný, trojmotorový vysávač, ktorý firma dlhodobo využíva, s istotou vtiahne do svojho filtra nielen zbytky aktívnej peny, ale tiež všetky prítomné nečistoty, roztoče a zvyšky vlhkosti, takže vo finále každý klient od nás dostáva krásne čistý, voňavý a perfektne vydezinfikovaný koberec. Čistenie kobercov Nitra.

Následná odpoveď mladej ženy zrejme v našej firme…

Naozaj čistý koberec? Poradíme vám, ako na to!

Následná odpoveď mladej ženy zrejme v našej firme sotvakoho prekvapila: prosím, a kedy ku nám prídete a pomôžete mi? Urobili sme s termínom, čo sa dalo, takže o dva dni sme už aj s našo technikou stáli na terase jej domu, obklopenom veľkou, pestovanou záhradou. Vybalili sme sa a pozorne rozhliadli okolo seba. Prvý pohľad na postihnutý koberec dal našej vystresovanej klientke, sympatickej slečne, úplne za pravdu. Ten nešťastník dostal tie najtvrdšie údery, ktoré koberec v podobnej situácii môže očakávať, a tak na prvý pohľad pripomínal skôr starý pokrovec, ktorý ležal v psej búde niekoľko dlhých sezón a každý naň zabudol.

Fľakov a škvŕn na ňom totiž bolo nepočítane. Napriek viditeľnej a úpornej snahe o ich vyčistenie, bol povrch tkaniny viac ako nevzhľadný. Takmer odpudzujúci, akýsi šedivý a doslova volal po rýchlej záchrane. Neostávalo teda nič iné, ako mu obratom vyhovieť, aby sa dostal tam, kde bol pred oným príjemným večerom s grilom a hudbou. Dali sme sa kolegom bez váhania do práce. Koniec-koncov, aj toto bolo pre našu firmu A SERVIS LIPKA od samého začiatku typickým rysom. Klientovo želanie je v spoločnosti takmer posvätné a jeho predstavy, želania a nároky ctíme ako nepísaný zákon. V tomto smere nepoznáme, ba ani netolerujeme, akúkoľvek snahu, či pokus o kompromis.

Tepovanie, čistenie kobercov, sedačiek

Rotačné kefy aj hustá a bohatá pena z prípravku Bosch RTS zabrali poslušne a naplno, čo bolo takmer obratom aj vidieť. Naša klientka nás najprv pozorne sledovala, ale po chvíli sa stratila v dome, takže sme mali prácu a koberec len pre seba. Každopádne, netrvalo nám to zvlášť dlho, keďže koberec bol skôr dlhší ako širší, takže zhruba po hodine sme sa mohli začať chystať k odchodu. Slečna ale už stála na prahu terasy a tvárila sa nadmieru spokojne. Myslím, že na jej mieste by som urobil presne to isté. Poznačený koberec sa celkom zmenil, po jeho jazvách a ranách z grilovačky už nebolo ani pamiatky, farby a vzory znovu ožili a samotná terasa zase lákala k posedeniu pri rannej káve a letnom slnku. Čistenie kobercov Nitra.

Pre nás dvoch to bola v istom zmysle bežná pracovná rutina…

prípravok na čistenie kobercov

Pre nás dvoch to bola v istom zmysle bežná pracovná rutina, ktorú síce máme stále radi a teší nás, no vnímame ju ako zisk ďalšieho plusového bodu do portfólia našej firmy A SERVIS LIPKA, takže sme sa na dochod balili bez väčších emócií a s prehľadom skúsených matadorov sveta upratovania. Mladá žena nám v mene svojom i v mene jej priateľa úprimne ďakovala. Zároveň sa nás rovno spýtala, či podobne zvládneme aj okná na ich dome. Na webe si vraj našla info o tom, že sa ako upratovacia firma ponúkame tiež čistenie okien. Prirodzene, prisvedčili sme takmer unisono. Veľmi radi sa budeme vašim oknám venovať, sľúbili sme našej novej klientke. Čistenie kobercov Nitra.

Cestou v aute sme potom s kolegom konštatovali, že je v zásade úplne jedno. Čomu sa človek v živote venuje a akú prácu vykonáva. Ak robotu robí naplno a venuje sa jej i svojim srdcom, druhá strana – v našom prípade klient. To veľmi rýchlo vycíti a dá mu najavo svoju dôveru a spokojnosť. Aj preto som rád. Že pracujem vo firme A SERVIS LIPKA. Lebo práve v nej nachádzam všetky dôležité prvky na ktorých mi trvale záleží.

čistenie kobercov doma