umývanie okien cena za m2S manželom žijeme v rodinnom dome, ktorý sme si pred niekoľkými rokmi zrenovovali. Deti už od nás odišli a tak v ňom gazdujeme iba sami dvaja. Samozrejme, že domu sa neustále venujeme, takže neprejde mesiac, aby muž na ňom niečo nevylepšoval alebo nezmenil.

Myslím, že sa nám táto starostlivosť priebežne vracia, lebo sa nám žije dobre a sme spokojní. Aj keď je dom neveľký, na ulici sa jednoducho nestratí. Jeho prívetivý vzhľad s malou, ale udržiavanou predzáhradkou sa skrátka nedá prehliadnuť.

Počas rekonštrukcie sme – okrem iného – vymenili starú, málo kvalitnú strešnú krytinu za odolnejší a výhodnejší plech, ktorý sa osvedčil aj u našich priateľov a susedov. Zároveň sme vtedy v podkroví urobili dve menšie izby, kde žili naše obe dospievajúce deti. Dnes izby občas prenajímame študentom. 

Našťastie…

cena umývanie okienNašťastie, manžel dostal do daru istú remeselnú zručnosť, a tak mnohé mužské práce okolo domu zastane často sám a s veľkým prehľadom. Ak náhodou žijete v rodinnom dome, zrejme dobre viete, ako často sa v ňom hodia takéto šikovné ruky. Nehovoriac o tom, že kadejaké opravy, úpravy, či nebodaj havárie, vám potom zbytočne nevyženú peniaze z vrecka.

Nie je to tak dávno, keď muž nadhodil, že strecha by sa mala opäť raz ponatierať. Vraj snehu bolo toho roku viac ako dosť, mrzlo až nehanebne, a keď náhodou príde horúce leto, dostanú plech aj celá strecha poriadne zabrať. No, nadšená som veľmi nebola, lebo natrieť takú plochu aj niečo stojí, ale manžel si zbytočnú robotu vymýšľať nebude.

V zásade som však bola rada, že sa do toho pustí. A pritom nemám na mysli iba nový náter na našej streche. Muž vždy bol a je veľmi činorodý, takže ma tešilo, že má na takú náročnú prácu stále chuť a odvahu. Aj keď sa priznám, že isté obavy o jeho bezpečnosť pri podobných akciách mávam odjakživa. Vždy si však len niečo zamrmle do brady, a tým ma uchlácholí.

Manžel…

cenník umývanie okienManžel mi tak na dva dni takmer zmizol z očí. To, že je ešte stále v poriadku, prezrádzal len šramot a tlmené kroky, šíriace sa z našej strechy. Keďže som typická žena a zvedavosť mi nie je cudzia, občas som vyšla na dvor, aby som videla ako sa mu darí. Musím uznať, že dom sa menil ako v dobrom filme a krásne natretá strecha mu pomaly dodávala atraktívnejší vzhľad.

Keď bolo hotovo, zdalo sa mi, že v tej chvíli je hotový aj môj muž. Aj bez dlhých rečí bolo jasné, že má všetkého tak akurát, takže na druhý deň ráno sa zbalil a na celý deň odišiel relaxovať spolu s rybami a inými tichými pánmi. Dopriala som mu, nech si to užije.

Ja som mala zatiaľ v pláne upratať v podkrovných izbách, takže mi samota celkom vyhovovala. V každej miestnosti máme dve strešné okná, reku, poriadne ich poumývam, trochu povysávam a tak. Veď to poznáte – chvíľka poézie s prachovkou a okenou. 

Len…

výškové práceLen čo som začala s čistením okien, zazdalo sa mi, že zrejme budú pofŕkané farbou. Umyť to už nešlo a poškriabať sklo som nechcela. No, manžel mohol byť teda opatrnejší, pomyslela som si, ale to bolo všetko. Keď sa neúspešný a rozladený rybár vrátil domov, čakalo ho nemilé prekvapenie. Keďže ho mám prečítaného, nebolo prekvapením, že sa zaťal. Zahlásil, že strechy, okien a farieb má na ďalší rok plné zuby a nech to vyčistí, kto chce. 

Dobre ma to vytočilo, lebo iné starosti asi na krku nemám, ale zaťala som sa i ja. Sadla som si k počítaču a začala pátrať po dajakej profi upratovacej firme, ktorá mi dá tie strešné okná do poriadku. Muž sa pochopiteľne tváril, že o ničom nevie, ale bolo mi to v tej chvíli trochu jedno. Ok, poradím si teda sama.

Za nejaký čas som prešla iks stránok rôznych firiem i kadejaké ponuky, ale bolo takmer na jedno kopyto. Chcela som jednoducho nájsť firmu, ktorá má už dobré meno, niečo viditeľné za sebou a ľudia – jej zákazníci – sú s jej prácou v každom smere spokojní. Mám totiž od mladosti filozofiu, že platiť za má za kvalitnú, poctivú a odborne dobre zvládnutú prácu.

Preto…

výškové umývanie okienPreto som radšej začala sledovať hodnotenia, reakcie a ohlasy zákazníkov upratovacích firiem. No, a odrazu to bola celkom, a celkom iná káva. Spomedzi niekoľkých kandidátov sa mi napokon najviac zapáčila spoločnosť A SERVIS LIPKA, s. r. o., výškové práce Nitra, čistenie fasád a umývanie okien.

Na ich web stránke som sa – okrem iného – dozvedela, že okrem umývania okien a ďalších upratovacích služieb sa už dlhé roky venujú aj profesionálnemu odstraňovaniu nadmerných a odolných nečistôt z takýchto plôch, teda aj z okien. Bola som presvedčená, že práve táto spoločnosť bude pre nás tou správnou voľbou.

Zavolala som im ešte v ten deň a moje prvé tušenie sa potvrdilo. Slušní, ochotní a pripravení odpovedať na všetky otázky. Samozrejme, že sa s mojou objednávkou radi súhlasili. A keďže  ja som súhlasila s ponúknutým termínom i cenou, dohoda bola na svete. Potom už len stačilo počkať dva dni a nechcené pehy na našich oknách mali byť minulosťou.

Zamestnanci…

ako vyleštiť oknáZamestnanci A SERVIS ma nesklamali už v samotnom úvode, takže dorazili presne. Podľa dohody som nechala vyčistiť a umyť všetky štyri strešné okná plus ďalšie dve, ktoré boli súčasťou podkrovnej kúpeľne a toalety. Tie našťastie manžel zafŕkať nestači, ale nemala som svedomie, aby ostali stáť bokom. 

Na začiatku som pánov krátko pozorovala, ako si s oknami od farby vie poradiť skutočný profesionál. Početné fŕkance po farbe nijako nenavlhčili, dokonca nepoužili ani chémiu. Mali len špeciálne širšie žiletky, pomocou ktorých tie pehy zo skla postupne odstraňovali. V ďalších úvahách som sa riadila podľa svojho pracovného tempa a myslela si, že oboch čaká dobrá hodinka práce.

Zhruba o tridsať-štyridsať minút mi ale pracovníci oznámili, že sú s prácou hotoví a radi by sa rozučili. Trochu ma to zaskočilo. Je to možné? Žeby tak rýchlo? Vybehla som do podkrovia a nestačila sa diviť. Všetky naše okná žiarili čistotou, po škvrnách od farby už nebolo ani stopy a obidve izby sa mi zdali akési svetlejšie. Výborne, pomyslela som si.

Keď…

ako vyleštiť okná bez šmúhKeď A SERVIS do nás odišiel, zaseklo ma na chvíľu do zeme. A prečo som si vlastne nenechala umyť okná aj na prízemí, veď pri jednej návšteve mohlo byť po veľkej starosti? No nič, hovorím si, zavolám o tri týždne, ešte predtým ako prídu deti. Napokon, na ich stránke bolo aj niečo o čistení kobercov, tak možno spojím obidve veci do jednej.

Podvečer, keď už bol manžel – aspoň tak vyzeral – vyfučaný a v ruke držal niečo podobné kytici, som ho obratom poslala hore, nech sa poučí, ako sa čistia okná, ktoré boli ešte ráno zafŕkané syntetickou farbou. Napodiv nebol proti. O pár minút sa objavil medzi dverami a ja som vedela, že je nadobro vyfučaný. Okrem toho, že sa na Nitra okna, výškové umývanie  vypytoval, viac ráz ich aj pochválil a pritom uznanlivo pokyvoval hlavou.  

Myslím, že obaja sme boli viac ako spokojní, no ja aspoň dvakrát. Nielenže manžel krásne ošetril a ponatieral našu strechu, čo je sám o sebe výkon hodný obdivu, ale znečistené okná našli skvelých profíkov, ktorí im vrátili stratený lesk.

Ak…

ako na umývanie okienAk dovolíte, ešte tu treba dodať niečo podstatné. Naša domácnosť má odteraz v zálohe profesionálnu, mimoriadne skúsenú upratovaciu spoločnosť, ktorá zvláda svoju prácu s prehľadom, precízne a k plnej spokojnosti zákazníka. Takže pocit, čo stojí za to.

Veľmi rada však takéto pocity doprajem i vám. Takže, ak potrebujete doma krásne umyť okná alebo poriadne upratať, vyhľadajte si stránku myti-oken.net. Spoločnosť A SERVIS LIPKA vás svojimi službami určite nesklame.