Kvalitné čistenie kobercov

Firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. v súčasnej dobe patrí medzi dynamicky sa rozvíjajúce upratovacie spoločnosti na slovenskom i zahraničnom trhu, ktorá sa špecializuje na starostlivé upratovanie v súlade s Vašimi požiadavkami a nárokmi. Ako jedna z mála firiem na hĺbkové čistenie kobercov používame metódu strojového čistenia pomocou kotúčových strojov s rotačnými kefami. Táto metóda je najúčinnejšia a efektívna na dlhú dobu.

cistenie kobercov

Na hĺbkové čistenie a tepovanie kobercov používame strojovú metódu, ktorá veľmi kvalitne zbaví Vaše koberce všetkých nečistôt, koberec vydezinfikuje, zničí všetky roztoče a zároveň Vám naša kvalitná chémia Bosch RTS spolu s modernými kotúčovými strojmi a vysokotlakovým trojmotorovým turbo vysávačom príjemne oživí celkový vzhľad vášho koberca. Strojový spôsob čistenia kotúčovým strojom považujeme za jediný možný postup, ako dokonale koberec vyčistiť od všetkých usadených nečistôt a alergénov. Týmto čistením vždy dosahujeme vynikajúci dlhotrvajúci výsledok. V minulosti sme vyskúšali pracovať s metódou extrakčnou, ale výsledok nebol tak dokonalý, ako teraz s našimi modernými strojmi. Extrakčná metóda funguje na princípe okamžitého odsatia chémie z koberca. Chémia teda pracuje len na povrchu koberca a neprenikne hlboko do štruktúry kobercových vlasov. Po doschnutí bývajú koberce fľakaté alebo v krátkom časovom období opäť silne znečistené.

Ručné čistenie čalúnenia

Firma A SERVIS LIPKA vykonáva kvalitné ručné čistenie a tepovanie sedacích súprav, kresiel, matracov, postelí a čalúnenia. Na tepovanie čalúneného nábytku používame modernú účinnú chémiu Bosch RTS, ktorá sa ručne za pomoci jemnej kefy s dlhým vlasom zapracuje do textílie. Vytvorená pena spolu s uvoľnenými nečistotami sa na záver vysaje vysokotlakovým trojmotorovým vysávačom so špeciálnou hubicou na čalúnenie. Výkonný turbovysávač odsaje všetky alergény, nežiaduce pachy a vysuší čalúnenia takmer dosucha. V niektorých prípadoch a to celkom výnimočne, používame na určité typy pevných tkanín, ktoré sú veľmi znečistené, ručnú AKU kotúčovú kefu. Z 90% vykonávame technológiu ručného čistenia čalúnenia, ktoré je šetrné a dokáže vaše sedačky, kreslá a čalúnenia zbaviť všetkých nečistôt.

cistenie calunenia

Ostatné činnosti firmy A SERVIS LIPKA

Firma A SERVIS LIPKA, sro svojim zákazníkom ponúka aj rad iných služieb ako je denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a voskovanie podláh. Vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavú úpravu, ktorá je prevažne vhodná pre okná so zlou dostupnosťou. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Odstraňujeme graffiti a nanášame ochranu antigraffiti, odstraňujeme nepovolené polepy z presklených plôch. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, sporov zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG, tzv. náterom LSG dosiahneme to, že zamedzíme tvorbe vlhkosti, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených sanitrov a zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia. Táto funkcia je založená na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafitov, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn apod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejším spôsobom, použiť špeciálnu pieskovačku W 1-40 a abrazíva t.j. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov, kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok či starých náterov či graffiti. Metódu pieskovania možno použiť aj na čistenie fasád historických budov či pamiatok, keďže je schválená Pamiatkovým úradom SR.