Hĺbkové čistenie markíz

Realizujeme pre svojich zákazníkov upratovacie služby spojené s čistením markíz. Sme odborníci na čistenie markíz plastových, ale aj látkových. Zákazka čistenia markíz môže byť vykonaná súčasne s umývaním okien alebo ako samostatne vykonaná zákazka. Oproti látkovým markízam je údržba plastových markíz oveľa jednoduchšia. V prípade čistenia látkových markíz je čistenie vykonané podobným postupom, ktorý používame pri strojovom čistení kobercov. Čistenie markíz je oveľa náročnejšie než čistenie kobercov, trvá dlhšie, pretože sa čistenie musí opakovať 2x až 3x. Nami používané metódy profesionálneho čistenia a odstraňovania nečistôt a škvŕn sú vykonávané na základe odborných školení a získaných certifikátov, prostredníctvom vysoko kvalitných strojov vrátane profesionálnych účinných čistiacich a impregnačných prípravkov. Na čistenie a odstraňovanie hĺbkových nečistôt používame kvalitné špeciálne čistiace prípravky nemeckej značky Bosch RTS. Špeciálne čističe sú šetrné k životnému prostrediu a k materiálom s tým, že šetrný čistiaci prípravok pre dôkladné a pravidelné čistenie povrchov markíz je šetrný k farbám a povrchu.

markýzy 1

 

Postup čistenia markíz

Čistiaci prípravok Bosch nastriekame rovnomerne na vopred navlhčený povrch markízy a necháme krátko pôsobiť. Počas doby pôsobenia musí zostať čistená plocha markíz vlhká. Následne textíliu dôkladne vyčistíme kefami s účinnou chémiou Bosch RTS a potom tento roztok s naviazanými nečistotami odsajeme hubicou s gumovými lamelami, ktorá je napojená na výkonný vysávač, ktorý má cca. 2400 W. Týmto vysávačom sú všetky špiny a nečistoty z textílie perfektne odsaté a markízy zostanú takmer suché. Po čistení je dôležité pre zamedzenie vytvorenia škvŕn z miernej vlhkosti po čistení, nezatvárať markízy vo vlhkom stave a necháme markízy chvíľu preschnúť.

Nanoipregnácia markíz

Našim zákazníkom sme schopní zabezpečiť aj impregnáciu látkových markíz, pre ktorú je podmienkou vhodné počasie. Pri zabezpečovaní impregnácie používame chémiu, ktorú odoberáme priamo od výrobcu markíz. Pre kvalitne nanesenú impregnáciu je dôležité, aby sa robila za pekného dňa a aby bolo bezvetrie. Teraz používame len a len NANOIMPREGNÁCIU, pretože tá jediná má dnes zmysel. Pre výškové práce a čistenie s impregnáciou markíz vo výške máme tím profesionálov, ktorí boli preškolení podľa Zákona č. 124/2006 Z.z. o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci, v znení neskorších prepisov a Vyhlášky MPSVaR SR č. 147/2013 Z.z. o prácach vo výškach a nad voľnou hĺbkou. Na umývanie a čistenie markíz vo výškach naša upratovacia firma využíva špeciálnu horolezeckú či speleologickú techniku. Pre jednoduchší prístup k čisteným markízam najčastejšie volíme hydraulické ramená a vysokozdvižné plošiny, ktoré máme pre tieto účely tiež k dispozícii.

Na záver Vám odporúčame nepodceňovať včasné vyčistenie s následnou impregnáciou na Vašej markíze. Keď vynecháte impregnáciu, budú látky cca. za 4 roky nevyčistiteľné. Stane sa tiež, že niečo ide vyčistiť horšie, a niektoré markízy nejdú vyčistiť vôbec, to ak sa nechajú látky priveľmi zašpiniť a dva a viac rokov sa nečistia. Je to hlavne problém agresívnych mestských spádov, ktoré sa zažerú do textílie, keď tu nie je impregnácia. Impregnácia chráni povrch proti vniknutiu špiny do štruktúry textílie a stabilizuje farby. Silno znečistené markízy nejdú kvalitne vyčistiť a to potom vždy majiteľovi odporúčame, že by bolo dobré markízy a slnečníky prelátkovať. Ale, keď potom majiteľ zistí cenu nového prelátkovania, tak skoro vždy v praxi čistíme a snažíme sa uviesť textíliu na markíze alebo slnečníka aspoň do uspokojivého stavu. Prelátkovanie je 3x až 4x drahšie ako čistenie a impregnácia. Takže z jednoduchej kalkulácie je zrejmé, že je výhodnejšie čistiť a impregnovať
najmenej každé dva roky.

nanoipregnace

 

Spoločnosť A SERVIS LIPKA, s.r.o. realizuje ďalšie služby:

Naša spoločnosť ponúka svojim zákazníkom aj rad iných služieb, ako je denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach. Vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavou úpravou, ktorá je obzvlášť vhodná pre okná so zlou dostupnosťou. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafitov, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejší spôsob, použiť špeciálnu Pieskovačku W 1-40 a abrazíva t.j. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov. Kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok či starých náterov či graffitov. Metódu pieskovanie možno použiť aj na čistenie fasád historických budov či pamiatok, ktorá je schválená Pamiatkovým úradom Slovenskej republiky. Odstraňujeme graffity a nanášame ochranu proti graffity, odstraňujeme nedovolené polepy z presklených plôch. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, spór zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG, tzv. náterom LSG dosiahneme to, že zamedzíme tvoriacej sa vlhkosti, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených sanitier a zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia. Táto funkcia je založená na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Naše služby ponúkame po celej Slovenskej aj Českej republike, v Rakúsku a Nemecku. Ak Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti či sa potrebujete sa poradiť, pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.sk/ alebo nás priamo kontaktujte na tel. č. +421 911 740 933.