S programom “STOP GRAFFITI” zabezpečujeme svojim zákazníkom kompletné opravy fasád od odstránenia graffitov po opravy fasád nanesením kvalitnej fasádnej farby značky Weber v dvoch vrstvách. Fasádne farby Weber ponúka širokú paletu farebných odtieňov spĺňajúcu nielen moderné technické, ale aj aktuálne architektonické požiadavky. Sme schopní opraviť fasádu tak, že drobné dierky zapravíme silikónovým tmelom, poškodené vrstvy náteru odstránime a väčšie nerovnosti alebo znečistené rohy zapravíme špeciálnym fasádnym tmelom. Po takto vykonanej oprave fasády aplikujeme antigraffitovú ochranu. Naša firma má pre túto prácu odborníkov, ktorí si vedia poradiť aj s drobnými opravy historických fasád. Naša firma A SERVIS LIPKA s.r.o. všetky svoje služby zaisťuje po celej Českej republike, Slovensku, Rakúsku a Nemecku.
 

oprava fasady 3

 

Natieranie fasád

Naša firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. sa zaoberá odstránením graffitov z fasád. Avšak toto odstránenie sa nezaobíde bez odstránenia a fasádnej farby, preto je nutné si ju nechať znovu namiešať a naši pracovníci ju po odstránení graffitov opäť nanesú na plochu. Vhodné je samozrejme ošetriť fasádu špeciálnou antigraffitovou impregnáciou. Pri veľmi pórovitých a hrubých omietkach sa nám pri odstraňovaní graffitov môže stať, že odstránime aj farbu fasády. Graffity sa musia čo najviac zoslabiť a následne sa pretrú fasádnou farbou. Ak sa zamaľujú graffitmi bez ich stenčenia, presvitajú viditeľne pôvodné kontúry a finálny výsledok nie je efektívny. Po odstránení graffitov, nanesieme kvalitnú fasádnu farbu firmy Weber. Môžeme povedať, že sme schopní na 90% zabezpečiť totožnosť pôvodného odtieňa fasádnej farby. V cene náteru je zahrnuté aj čistenie fasády vysokotlakovou vodou (v rovnakej výmere ako náter, ak nie je iná dohoda). Drobné opravy fasád a nanášanie fasádnych farieb zabezpečujeme aj vo výškach pomocou vysokozdvižnej techniky, lešenia, rebríka, alebo certifikovaných horolezcov. Práce na fasádach pomocou horolezeckého vybavenia sú v porovnaní s použitím lešenia tiež rýchlejšie a predovšetkým aj cenovo dostupnejšie.
 

oprava-fasady 1

 

Čistenie fasád

Čistenie fasád realizujeme nielen v rodinných domoch, ale aj pri veľkých panelákových budovách a komerčných stavbách, ďalej potom pri múrikoch, stenách a pod. Prevažne v mestách sa na fasádach usadzuje vrstva prachu a rôzne nečistoty. S našou technológiou sme schopní oživiť pôvodnú krásu fasády. Zabezpečujeme kompletné čistenie a umývanie fasád vo výškach za použitia horolezeckej techniky. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, sporov zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG, tzv. náterom LSG dosiahneme to, že zamedzíme tvoriacej sa vlhkosti, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených rias hoci lúhom a zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia.

Tlakovým strojom a aktívnou čistiacou zložkou Unisan vyčistíme celú plochu fasády od všetkých existujúcich prírodných machov a rias. Táto chémia účinne odstráni a vydezinfikuje fasádu. Po vyschnutí fasády, odporúčame naniesť ochranný náter Bellinzoni, ktorý má funkciu difúzneho odporu. Tým zamedzíme vytváraniu vlhkosti a tvorbe zelených rias. Tento náter má tiež funkciu antigraffitovej ochrany. Náter má životnosť 4-6 rokov a ochráni fasádu na Vašej budove. Naša firma vykonáva maľby a výmaľby kvalitnými fasádnymi farbami Weber, aplikujeme penetrácie a úpravu podkladu povrchu, tryskáme a zjednocujeme povrchy fasád tlakovou vodou, detailne čistíme fasády z ušľachtilých prírodných materiálov, umelého kameňa a obkladov špeciálnou chémiou.

Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafity, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejší spôsob, použiť špeciálne Pískovačku W 1-40 a obraziv t.j. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov. Kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok či starých náterov či graffiti. Metódu pieskovania možno použiť aj na čistenie fasád historických budov či pamiatok, ktorá je schválená Slovenským pamiatkovým úradom. Naše služby vykonávame po celej Českej republike, Slovensku, Rakúsku a Nemecku.
 

výšky 2

 
Ak je omietka na Vašej budove schátraná, popraskaná, lúpe sa farba a alebo sa drobí omietka, praskliny a drobné dierky zapravíme silikónovým tmelom, poškodené vrstvy náteru odstránime a väčšie nerovnosti alebo obité rohy zapravíme špeciálnym fasádnym tmelom. Všetky tieto služby vždy vykonáva špeciálne školený zamestnanec. Po vykonaní opráv a pred prípadným natretím fasádnou farbou je vhodné ešte celú plochu ošetriť penetračným náterom, ktorý slúži na spojenie a spevnenie predchádzajúcich vrstiev náteru a celkovú fixáciu povrchu. Ak ste sa rozhodli opravené miesta pred natretím ochranným náterom pretrieť len lokálne, penetrácia nie je nutná.

Pri fasádach a štruktúrovaných omietkach treba podotknúť, že ak odstraňujeme graffity z neošetreného povrchu, je úspešnosť na 60-90%. Pri likvidácii graffitov na fasádach je potrebné počítať s tým, že sa odstráni spolu s graffitmi i časť fasádnej farby. Preto je potrebné si fasádnu farbu nechať namiešať podľa zodpovedajúceho odtieňa. Potom, čo odstránime graffity z neošetreného povrchu tak odporúčame naniesť ochrannú vrstvu antigraffitového náteru alebo nástreku.
 

AGO hl.

 

A SERVIS LIPKA s.r.o. ponúka ďalšie služby:

Naša spoločnosť svojim zákazníkom ponúka aj rad upratovacích služieb ako je denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a voskovanie podláh. Špecializujeme sa na strojové čistenie a tepovanie kobercov, ručné čistenie čalúneného nábytku, vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavú úpravu, ktorá je obzvlášť vhodná pre okná so zlou dostupnosťou, čistíme a umývame okná a sklenené výplne vo výškach. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Odstraňujeme nedovolené polepy z presklenných plôch. Naše služby vykonávame po celej Českej republike, Slovensku, Rakúsku a Nemecku. Ak Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti či potrebujete sa poradiť, pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.sk/ alebo nás priamo kontaktujte.