Umývanie a leštenie výkladov

Umývanie výkladov vykonáva naša medzinárodná firma A SERVIS LIPKA s.r.o. po celej Slovenskej republike, Českej republike, v Rakúsku a Nemecku. Našu činnosť vykonávame od roku 1991 a za túto dobu sme získali veľmi veľa zákazníkov v obchodných centrách, na úradoch a inštitúciách. Vieme v dohodnutom termíne zvládnuť umyť výlohy vo veľkom rozsahu, ale nerobí nám problém umyť v súkromnom byte dve okná podľa nášho cenníka aj keď za zákazníkom cestujeme väčšiu diaľku. Výklady čistíme väčšinou v obchodných jednotkách nákupných centier alebo v drobných obchodoch na námestiach miest. Túto službu vykonávame jednorazovými akciami alebo v servisných cykloch 1x za 14 alebo za 30 dní. Ďalej je možné umývanie výkladov vykonávať aj v servise 1x 90 dní a 1 x 120 dní alebo nepravidelne v časoch, ktoré si zvolí sám zákazník. Aby sa nenarušoval chod prevádzkarne, umývame výklady buď pred alebo po otváracej dobe. Náš servisný systém je nastavený automaticky a naši zamestnanci chodia pravidelne čistiť a umývať výklady. Po kontrole je potvrdený výkaz o vykonanej práci, na základe ktorého sa fakturuje kvartálne. Je možné platiť samozrejme aj v hotovosti na PPD.

umyvanie vykladov

Vždy vykonáme umývanie výkladov vrátane rámov a log. U výkladov a sklenených plôch sa tiež špecializujeme nanášaním hydrofóbnej impregnácie, ktorú aplikujeme pomocou technológie GlasProtect. Nanoimpregnácia je dvojfázová na liehovej báze. Táto tzv. nešpinivá úprava, je obzvlášť vhodná pre výklady a sklenené výplne so zlou dostupnosťou. Pri umývaní výkladov je dôležité dôkladne profesionálne umyť s profesionálnou stierkou a odmastiť sklá saponátovým roztokom. Keď dobre umyté výklady a presklené plochy preschnú, tak ich na záver vyleštíme čistou a suchou bavlnenou handričkou. Keď dodržíme tento jednoduchý technologický postup, vyzerajú výklady dlhú dobu dobre. Vo výsledku je to spôsobené tým, že sa nepoužije žiadne leštidlo ani Okena atď. Týmto jednoduchým trikom, že sa výklady vyleštia nasucho, sú okná prakticky 100% čisté a pokiaľ sa postupne znečisťujú a zaprášia sa, jedná sa o súvislú vrstvu a znečistenie nie je tak viditeľné. Aj keď už sú výklady čiastočne znečistené, máte pocit, že sú stále skoro čisté. Ak použijeme leštidlo, budú za istý čas na výklade vidieť kolesá a ťahy, ako sa leštili. Ak sa výklady dobre neumyjú alebo sa šmuhy rozleštia, po miernom zaprášení je vidieť, ako a kam sa rozleštili zvyšky pôvodnej nečistoty. Vykonávame umývanie výkladov a retailové parky pre rad významných zákazníkov a našou kvalitnou činnosťou sme získali umývanie výkladov, údržbu a servis pri čistení a umývaní výkladov vo všetkých ich pobočkách a prevádzkach.

Umývanie a čistenie výkladov vo výškach

Upratovacia firma A SERVIS LIPKA s.r.o. vykonáva umývanie a čistenie výkladov vo výškach po celej Českej republike pre celý rad významných zákazníkov. Naša firma A SERVIS LIPKA sa v tejto oblasti pohybuje už niekoľko rokov a je zastúpená profesionálnym tímom, ktorý zaručí kvalitne vykonanú prácu. Špecializujeme sa na umývanie výkladov a sklenených plôch aj vo výškach s využitím horolezeckej a speleologickej techniky. Pre jednoduchší prístup k výkladom a iným preskleným plochám máme k dispozícii aj hydraulické ramená a vysokozdvižné plošiny. Túto techniku volíme prednostnejšie a častejšie oproti horolezeckej a speleologickej technike v prípade, že to dovolia okolité podmienky. S pomocou horolezeckej techniky zabezpečujeme umývanie výkladov, pokiaľ nie je možné vykonať umývanie a čistenie výkladov z hydraulického ramena alebo z vysokozdvižnej plošiny. Pre uskutočnenie umývania výkladov vo výškach máme odborne zaškolených pracovníkov, ktorí majú platnú licenciu na prácu vo výškach a tiež boli preškolení podľa Zákona č. 124/2006 Z.z. o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci, v znení neskorších prepisov a Vyhlášky MPSVaR SR č. 147/2013 Z.z. o prácach vo výškach a nad voľnou hĺbkou. Vyššie menovaní zamestnanci boli preskúšaní lektorom a majú platné testy

umyvanie vykladov

Odstránenie polepov zo sklenených povrchov

Veľmi kvalitne dokážeme z Vašich výkladov bez akéhokoľvek poškodenia odstrániť fólie a polepy, zoškrabať všetky lepidlá, ktoré sú zvyškom po strhnutí a odstránení fólií. Umývanie výkladov po stavebnej činnosti začína strhnutím fólií a polepov, odstránením hrubých nečistôt z presklených plôch a odstránením zvyškov lepidiel a polepov korundovými žiletkami cca. 10 – 15 cm vo svojej šírke. V súčasnej dobe sa montujú a osádzajú tabule presklených plôch, ktoré na svojom povrchu majú špeciálnu jemne kovovú vrstvu, ktorá môže byť neodborným zásahom čistením výkladov a presklených plôch nenávratne poškodená. Už sa veľmi často stalo, že odstraňovaný polep alebo hrubá nečistota z výkladov alebo presklených plôch bol čistený iným nástrojom ako širokou, veľmi ostrou korundovou žiletkou a došlo k nenávratnej škode, výklady a presklené plochy boli poškriabané a zničené. Nie je nezvyčajné, že odstránenie polepov zo sklenených povrchov vykonáva neodborne nezaškolený pracovník, ktorý vykoná poškriabanie výkladov takým spôsobom, že sú úplne viditeľné ryhy na výkladoch a presklených plochách. Najčastejšie sú zjavné a viditeľné škody na vyčistených výkladoch a presklených plochách po nasvietení výkladov a presklených plôch reflektormi. Nikdy preto nedovoľte odstraňovať plagáty, polepy, fólie, lepidlo pod fóliami, hrubé nečistoty, farby z výkladov a presklených plôch nezaškoleným zamestnancom, ktorí nie sú vybavení na túto prácu potrebným náradím. Vďaka nášmu systému kontroly a kvality služieb sme si istí, že naša práca bude perfektná.

umyvanie vykladov

Impregnácia výkladov

Chcete mať dokonalo čisté výklady s dlhotrvajúcim účinkom a máte sklenené plochy, a logá na zle prístupných miestach? My máme pre Vás jednoduché riešenie, ako udržať Vaše výklady a logá dlhú dobu čisté. Firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. sa špecializuje na kompletné umývanie, čistenie, leštenie sklenených plôch vrátane ich impregnácie. Zamestnanci našej upratovacej firmy sú preškolení profesionáli, ktorí vedia, ako správne, systematicky a kvalitne ošetriť povrchy. Umývanie výkladov a nanášanie hydrofóbnej impregnácie vykonávame vo výškach z vysokozdvižnej plošiny, z lešenia a horolezeckou technikou sa dostaneme aj na neštandardne prístupné miesta. Našu hydrofóbnu nanotechnologickú impregnáciu na sklá aplikujeme pomocou technológie GlasProtect – GSP. Zásadnou mierou znižuje náklady na údržbu skiel, predlžuje jej životnosť a vylepšuje optický vzhľad. Je určená predovšetkým na strešné okná, sklenené fasády, solárne panely, skleníky, presklené výklady, na hladké sklá a s jemným ornamentom na menšie plochy skiel. Zabraňuje uchyteniu plesní, vodného kameňa a vzniku škvŕn od hrdze, chemikálií – solí, kyselín aj zásad do hodnoty pH13. Chráni tiež sklo pred nepriaznivým vplyvom UV žiarenia.

Táto technológia je dvojfázová hydrofóbna nanotechnologická impregnácia na liehovej báze. Má ochranný účinok proti vode a nečistote, založený na princípe lotosového efektu. Na vodovzdornej nanovrstve dochádza k zhlukovaniu vody a špiny do guľôčok a odvaľovanie z povrchu samospádom alebo prúdením vzduchu. GlasProtect spôsobuje hydrofobizáciu, olejofobizáciu a samočistiacu schopnosť ošetreného skla. Táto Nano vrstva je odolná voči teplotám do cca 450°C. Spojením nano častíc s podkladom je vytvorený absolútne spoľahlivý ochranný mechanizmus pre povrch. Nano formátovaný povrch zostáva však paropriepustný. To nám umožňuje vytvoriť vďaka nanotechnológii hydrofóbnu, olejofóbnu a acidofóbnu úpravu povrchu. U impregnácie GSP garantujeme záruku 2 roky. Životnosť je podmienená klimatickými podmienkami, predpokladaná životnosť podľa klimatickej námahy je spravidla dlhšia, 4-5 rokov.