Medzinárodná spoločnosť A SERVIS LIPKA, s.r.o. realizuje upratovacie služby. Na rozdiel od iných upratovacích firiem sa k spokojnosti našich klientov snažíme uberať cestou komplexných služieb a zverené zákazky vykonávame na kľúč, tzn. od úvodného upratovacieho projektu s cenovou kalkuláciou, až po samotné vykonanie zmluvy vrátane akýchkoľvek doplnkových a dokončovacích prác.

Kvalitné voskovanie podláh

Voskovanie podláh je proces chrániaci povrch podlahy pred nadmerným opotrebením. Ošetrená podlaha s voskami sa tak menej špiní, lepšie odoláva nadmernému použitiu a ľahšie sa udržiava. Má tiež veľmi dobré protišmykové vlastnosti. Po odbornom, generálnom vyčistení podlahy vždy zákazníkovi odporučíme naniesť ochranu impregnáciou, nanoimpregnáciou alebo zakonzervovaním podlahy prostredníctvom priemyselného polyméru (vosku) tzv.fluatáciou. Vo všetkých prípadoch sa Vám predĺži životnosť podlahy, podlaha sa ochráni pred hĺbkovým znečistením. Na podlahu dávame prevažne nemecký pololesklý vosk PKD – odolný polymér s dlhou životnosťou až 3 roky. Vosk musíme do podlahy votrieť 2-3x tak, aby sa vytvorila kompaktná vrstva, ktorá zaistí podlahe pružnosť, elasticitu, protišmyk. Je možné, že máte na podlahe už starý, opotrebovaný vosk. Ani táto služba pre nás nie je problém, radi Vám odstránime starý vosk (polymér) z podlahy a nanesieme Vám novú ochrannú polymérovú vrstvu a Vaša podlaha bude opäť vyzerať takmer ako nová. Impregnácia Vám umožní vytvoriť vďaka nanotechnológii hydrofóbnu, olejofóbnu a acidofóbnu úpravu povrchu s dlhotrvajúcim účinkom. Odporúčame ju na tvrdé povrchy. Je teda na zákazníkovi, akú formu ochrany si zvolí.

02 Voskování podlah

Voskovať môžeme mnoho povrchov ako sú PVC, linoleum, marmoleum, korok, porézna dlažba, … Vosk alebo fluatačný náter možno v závislosti od typu povrchu dodať aj v rôznych úpravách napr. mat, lesk, vysoký, lesk. V prípade, že stále neviete, akú ochranu si zvoliť, radi Vám s tým pomôžeme. Naša firma má vo svojom obore viac ako 20 rokov praxe a s nami sa dohodnete na malom alebo veľkom upratovaní. Vďaka našim dlhoročným skúsenostiam a odbornému zázemiu poskytujeme nielen pravidelné upratovanie firmám, ale aj súkromným osobám. Naše služby vykonáva tím preškolených profesionálov, ktorí vedia ako svoju prácu vykonať správne, systematicky a kvalitne. Kompletný upratovací servis vrátane strojového čistenia podláh a voskovania podláh poskytujeme firmám, organizáciám, inštitúciám aj úradom, a to vo všetkých mestách i obciach. Ponúkame a poskytujeme širokú škálu služieb v oblasti renovácií, čistenia a upratovania povrchov a priestorov s použitím moderných strojov a čistiacich prostriedkov.

Strojové čistenie podláh

Ak potrebujete kvalitne vyčistiť podlahy, nestrácajte zbytočne čas zisťovaním postupov a prípravkov ideálnych práve pre Vašu podlahu a radšej sa s nami spojte. Obratom Vám zabezpečíme odborníka, ktorý sa dokonale postará práve o Vaše podlahy. Na úspešné strojové čistenie podláh používame kotúčový stroj, ktorý zaistí detailné a hĺbkové vyčistenie. Na kotúčový stroj je možné použiť nadstavec tzv. držiak padov alebo silonovú kefu. Je možné využiť aj tretí nadstavec, čo je tvrdý drôtený kotúč Tinex. Zdôrazniť musíme, že neexistuje účinnejší drhnúci stroj, ako je tento jednokotúčový stroj. Veľké a malé podlahové automaty, ktorých prítlak na kefy nie je vyšší ako 10 kg, sú určené len pre bežnú údržbu podláh, nie pre detailné a hĺbkové vyčistenie podláh. Váha kotúčového stroja, ktorý používa naša firma, sa blíži k 40 kg. Pri strojovom čistení podláh je veľmi dôležité používať veľmi šetrnú chémiu.

Na všetky generálne a hĺbkové čistenia používame zásaditú chémiu. Len na upratovanie po stavebných činnostiach a rekonštrukciách je využitá kyslá chémia, ktorá dôkladne odstráni všetky vápenaté a cementové závoje, zvyšky stavebných nečistôt a povlakov z podláh. Pre iné strojové čistenie podláh sa táto kyslá chémia nehodí, keďže je veľmi agresívna a citlivé podlahy môže poškodiť. V prípade prírodných a kamenných podláh sa táto chémia nesmie použiť ani pri ich čistení po stavebných činnostiach, pretože nepriaznivo ovplyvní konečný vzhľad podlahy. Pri generálnom čistení podláh vždy skúšame niekoľko druhov výkonnej chémie a začíname spravidla od tej najslabšej verzie. Pre podlahu je dôležité vybrať chémiu, ktorá by splnila požadovanú reakciu svoju účinnou zložkou, a aby bola čo najslabšia. Zamestnanci našej upratovacej firmy sú preškolení profesionáli, ktorí vedia ako správne, systematicky a kvalitne ošetriť povrchy.

02 Voskování podlah

Pri strojovom čistení podlahy postupujeme tak, že podlahu najprv kvalitne vydrhneme a vykefujeme roztokom vody s chémiou. Pri tvrdých znečistených podlahách je veľmi dôležité zvoliť správne zloženie chémie, postupujeme od najslabšej k silnejšej tak, aby splnila požadovanú reakciu svoju účinnou zložkou. V nasledujúcom kroku roztok s naviazanými nečistotami odsajeme pomocou hubice s gumovými lemami. Táto hubica je napojená na vysoko výkonný vysávač, ktorý dokáže veľmi kvalitne odsať všetku nečistotu. Na záver čistenia podlahu ešte raz namočíme čistou vodou, aby sa neutralizovala od zvyšného chemického roztoku a necháme preschnúť. Hĺbkové generálne strojové čistenie vykonávame na všetkých typoch podláh: betónové podlahy, podlahy s epoxidovou stierkou, zámockú dlažbu, liate podlahy, dlažby – keramické podlahy, linoleá, marmoleá, plávajúce podlahy, drevené podlahy, priemyselné podlahy, mastné a extrémne znečistené podlahy, podlahy po stavbe, podlahy po maliaroch, silne znečistené podlahy po stavebnej činnosti a rekonštrukciách, podlahy chemicky znečistené, podlahy priemyselne znečistené, podlahy znečistené od gumových šmúh a gumových koliesok, podlahy znečistené od špárovacej hmoty, cementu a farieb, možno kvalitne strojovo vyčistiť do hĺbky. Generálnou metódou s kotúčovým strojom a tlakovým vysávaním.

Spoločnosť A SERVIS LIPKA, s.r.o. realizuje ďalšie služby:

Zabezpečujeme komplexné služby v oblasti správy a údržby budov a domácností – bežné aj pravidelné upratovanie, upratovanie po stavebných činnostiach, upratovacie práce vo výškach, strojové hĺbkové čistenie a tepovanie kobercov, strojové a ručné čistenie čalúnenia. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, spór zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG. Pieskovanie je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien a pod. Z okien a výkladov odstraňujeme nedovolené polepy, reklamné polepy, ochranné fólie, samolepky, bannery a i. … Hydrofóbna impregnácia je obzvlášť vhodná pre okná či väčšie presklené plochy sa zlou dostupnosťou. Vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, výkladov a presklených plôch, a to aj vo výškach. Po dohode čistíme žalúzie, lamely, rolety, a markízy. Sme schopní odstrániť a vyčistiť graffiti alebo naniesť antigraffitovú ochranu. Naše služby vykonávame po celej Českej republike, Slovensku, Rakúsku a Nemecku. Ak Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti či sa potrebujete poradiť, pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.sk/ alebo nás priamo kontaktujte na tel. č. +421 911 740 933.